Welcome to Miejski Dom Kultury w Myszkowie   Click to listen highlighted text! Welcome to Miejski Dom Kultury w Myszkowie

DNI MYSZKOWA 2014

24 cze 2014 | Bez kategorii

plakat DM 1_9

Zapraszamy na największą imprezę plenerową w naszym mieście!

Dwa dni wspaniałej zabawy przy muzyce kultowych solistów i zespołów scen polskich, laureatów telewizyjnych programów muzycznych oraz naszych rodzimych wykonawców.

SPONSOR GŁÓWNY DNI MYSZKOWA 2014 – PSB MRÓWKA

SPONSORZY:

– PIZZERIA CAPRI

– BIURO PODRÓŻY DENAR TRAVEL

– HOTEL VILLA VERDE

– NATUR HOUSE – eksperci w reedukacji żywieniowej

– JURAJSKA

– SOKPOL

– PKO BANK POLSKI

– MIĘDZYPOWIATOWY BANK SPÓŁDZIELCZY W MYSZKOWIE

– BANK BGŻ

– PORECO – Wodociągi Poraj

– ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI w Myszkowie

PATRONAT MEDIALNY:

– GAZETA MYSZKOWSKA

– TELEWIZJA KATOWICE

WSPÓŁPRACA:

– LIDL

– NETTO

Sobotniemu repertuarowi towarzyszyć będzie WYSTAWA ROWERÓW-WETERANÓW (eksponaty z lat 1914-1938). Jest to kolekcja red. WOJCIECHA MSZYCY.

Podczas Dni Myszkowa będzie można zobaczyć pięć rowerów-weteranów z lat 1914-1938, należących do kolekcji 18. zabytkowych, ponad 50-letnich jednośladów, zgromadzonych w M1 Cyklisty – prywatnym, społecznikowskim minimuzeum techniki red. Wojciecha Mszycy z Katowic (rodem z Żarek).

Najstarszy z eksponatów to 100-letni Adler 1 z 1914 roku, który zjedzie do Myszkowa niemal wprost z Muzeum Śląskiego w Katowicach, z wystawy „Wojna od frontu i od zaplecza”. Inny rower tej marki to Adler 55 3GG z 1936 r., unikatowy 3-biegowy, z przekładnią biegów w suporcie! Najmłodszy rower to 76-letnia błękitna damka Diamant 69 z 1938 r., reklamowana swego czasu jako „Die schoene aus Sachsen” – piękność z Saksonii. Towarzyszyć jej będzie reprezentacyjny, czerwono-wiśniowy, półsportowy rower Torpedo, rodem z Warszawy, rocznik ok. 1935.

Rodzynek prezentacji to jednak Światowit Extra z ok. 1935 roku, unikatowy rower z Myszkowa-Pohulanki, jeden z 2-3 znanych w kraju rowerów „ze Światowitu”. Po kilku latach poszukiwań i starań, pod koniec kwietnia tego roku został zrekonstruowany i postawiony na koła. Rower Światowit Extra wraca więc po prawie 80. latach do korzeni! Rama, błotniki, widelec oryginalne; lakier, szyldzik-emblemat, kalkomania, szparunki w stanie niemal fabrycznym, co jest niezwykle rzadkie! Reszta z epoki lub w stylu lat 30.

Oprócz unikatowego roweru zobaczyć będzie można również kopie katalogu części oraz reklam związanych z rowerową produkcją Fabryki „Światowit”, a także jeden z oryginalnych szyldzików-emblematów Światowita.

ZAPRASZAMY!!

Skip to content Click to listen highlighted text!