Archiwum ‘Aktualności’

Spektakl Teatralny “MARZENIE NATASZY”

29 listopada 2014 roku o godz. 19.00

zapraszamy Państwa

na kolejny spektakl

w ramach projektu TEATR POLSKA

 

MARZENIE NATASZY _WWW

Jarosława Pulinowicz

MARZENIE NATASZY

przekład – Agnieszka Lubomira Piotrowska

reżyseria – NIKOŁAJ KOLADA

scenografia – Justyna Łagowska, opracowanie muzyczne – Rafał Kowalczyk, asystent reżysera – Filip Gieldoń, inspicjent, sufler – Ewa Bojanowska, tłumaczenie na próbach – Barbara Twardosz-Droździńska

występują – Agnieszka Skrzypczak, Karol Puciaty

Dwa monodramy Jarosławy Pulinowicz w reżyserii wybitnego rosyjskiego reżysera i dramaturga Mikołaja Kolady złożyły się na jeden znakomity spektakl. Przedstawienie powstało niejako „ku przestrodze”, bo na dzisiejszych nastolatków czyhają różne życiowe zasadzki i niebezpieczeństwa, których, co oczywiste, nie dostrzegają oni sami, a co gorsza – także ich najbliżsi. Porywające i budzące niekłamany podziw aktorstwo Agnieszki Skrzypczak uwiarygodnia historię dwóch szesnastolatek, które dzieli wszystko – pozycja społeczna, postawa wobec życia, ogląd rzeczywistości i własne aspiracje. Łączy zaś silnie, aż do skrajności, rozwinięty egoizm i całkowita bezwzględność w obronie swojego status quo. Obie walczą o siebie, obie mają te same marzenia – przeżyć prawdziwe uczucie i być kochaną… Spektakl jest poruszającym zapisem emocjonalnegookaleczenia, destrukcji osobowości i samotności.

Powstał emocjonujący, ekspresyjny spektakl, niepozwalający oderwać oczu od aktorki (…), błyskawicznie wciągającej widza w świat dwóch krańcowo odmiennych 16-latek.

Tekst wart uwagi małolatów i dorosłych w przekazie nie do zapomnienia.

Renata Sas, Express Ilustrowany

Agnieszka Skrzypczak daje na scenie popis niebywałej ekspresji. Spokojnie mogłaby obdzielić nią kilka aktorek i jeszcze by zostało. Ekspresja ta znajduje uzupełnienie w jej zdolności do poddawania się nagłym metamorfozom. I to z niezwykłą łatwością.

Marzenie Nataszy” to kolejny krok Agnieszki Skrzypczak ku wyżynom aktorstwa. Krok udany, postawiony w sposób zdecydowany i wiele rokujący.”

Łukasz Kaczyński, Dziennik Łódzki

Marzenie Nataszy” to spektakl wręcz idealny do zainicjowania na godzinie wychowawczej dyskusji nad postawami współczesnej młodzieży.

Piotr Grobliński, reymont.pl

Kolada prezentuję tę historię za pomocą fantastycznie rokującego aktorstwa Agnieszki Skrzypczak, która swobodnie zmienia środki i gesty, służące jej do nadawania charakteru odgrywanej postaci. Skrzypczak potrafi skupić na sobie uwagę widza przez cały spektakl. Co chwilę zaskakuje. Na scenie jest sama – i nie chodzi tylko o to, że nie ma partnera (na kilka minut pojawia się Karol Puciaty), ale nie ma też żadnej scenografii, muzyki, wizualizacji. Jest prosty układ: ona – tekst – widz.

Dagmara Olewińska, teatrdlawas.pl

 

NAGRODA GŁÓWNA DLA NAJLEPSZEJ AKTORKI NA VII MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU DRAMATURGII WSPÓŁCZESNEJ „KOLYADA-PLAYS” W JEKATERYNBURGU

ZŁOTA MASKA SEZONU 2012/2013 ZA NAJLEPSZY DEBIUT

NAGRODA JURY DLA MŁODEJ AKTORKI NA XII FESTIWALU DRAMATURGII WSPÓŁCZESNEJ „RZECZYWISTOŚĆ PRZEDSTAWIONA” W ZABRZU

NAGRODA IM. NARDELLEGO ZA NAJLEPSZY DEBIUT NA SCENACH DRAMATYCZNYCH W SEZONIE 2012/ 2013

Premiera na Małej Scenie 17 marca 2013 roku.

BILETY W CENIE 15 ZŁ DO NABYCIA W SEKRETARIACIE MDK OD 27 PAŹDZIERNIKA.


MISJA SPECJALNA

MISJA

ZAPRASZAMY!!!


SKOWYT – spektakl teatralny

SKOWYT

Ciemność. Słychać głosy. Głosy dwóch kobiet, które znajdują się w miejscu przypominającym więzienie. Obyczajowa historia przedstawiająca losy kobiet skazanych na siebie. Pojawia się szereg pytań, na które nie można znaleźć odpowiedzi. Mroczny spektakl, z tajemnicą i zagadką w tle.

17 października 2014, godz. 19.00

bilety w cenie 5 zł do nabycia w MDK


PROJEKT TEATR POLSKA – JEDZIEMY Z TEATREM

niżyński_jpg

Program TEATR POLSKA ma na celu ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, niezależne i stowarzyszenia otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Teatr Reduta Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu.

W tym roku program TEATR POLSKA organizowany jest po raz szósty. Zgłosiło się 109 spektakli, spośród których Komisja Artystyczna zakwalifikowała do drugiego etapu 14 przedstawień oraz rekomendowała 5 dodatkowych. Komitet Organizacyjny przyznał dotacje 19 teatrom, które ze swoimi prezentacjami i warsztatami odwiedzą 91 miejscowości w całej Polsce. Objazdy odbędą się między 6 sierpnia a 30 listopada 2014 roku.

W programie TEATR POLSKA 2014 biorą udział: Centrum Kultury w Lublinie/Scena Prapremier In Vitro, Lubuski Teatr w Zielonej Górze,Miejski Teatr Miniatura z Gdańska, Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK z Białegostoku, Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło z Warszawy, Teatr Animacji w Poznaniu, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Wierszalin z Supraśla, Teatr Wybrzeże z Gdańska.

Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.polska.e-teatr.pl

“BÓG NIŻYŃSKI”

10 października 2014, godz. 18.00

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w sekretariacie MDK.

Spektakl przewidziany jest dla osób od 15 roku życia.


XIX WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Panie i Panowie Dyrektorzy Szkół Podstawowych, Średnich i Gimnazjów, instytucji kultury,

Szanowni Państwo !!!

Pragniemy zaprosić wszystkich Państwa do udziału w XIX edycji Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej – Myszków 2014”

W przesłuchaniach festiwalowych mogą wziąć udział wykonawcy działający w ośrodkach kultury, szkołach, kościołach czy też innych organizacjach i stowarzyszeniach, ale również wykonawcy indywidualni.

Informujemy, że w dniu 4 listopada w godz. 12.00 – 19.00 (z uwzględnieniem przerwy o godz. 14.30) i 5 listopada br. w godz. 9.00 – 15.00 (z uwzględnieniem przerwy o godz. 12.30) w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie, ul. 3-go maja 15, odbędą się przesłuchania dla uczestników festiwalu we wszystkich kategoriach wykonawczych pochodzących z gmin i miast Województwa Śląskiego.

Dzień przyjazdu na przesłuchania pozostawiamy do Państwa decyzji, ale o godzinie przesłuchania decyduje kolejność rejestracji w biurze festiwalu.

W dniu 11 listopada br. (wtorek) najlepszych wykonawców zaprosimy do udziału w Koncercie Galowym, który odbędzie się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie.

Prezentacje muzyczne uczestników będzie oceniało jury, powołane przez organizatora. Dla najlepszych wykonawców przewidziane są nagrody.

Termin nadsyłania kart zgłoszeń upływa dnia 27 października br.

Prosimy o nadsyłanie dokładnie i czytelnie wypełnionych kart zgłoszeń na adres:

Miejski Dom Kultury, ul. 3-go Maja 15, 42-300 Myszków

 Informacji o festiwalu udziela:

Dział Artystyczny MDK w Myszkowie

Tel.: /034/ 313 – 26 – 59 , tel./fax. /034/ 313 – 18 – 34. e – mail: d.art@mdk-myszkow.pl

Zapraszamy do udziału festiwalu.

REGULAMIN: REGULAMIN 2014 PP

KARTA ZGŁOSZENIA: Zgloszenie 2014


IV Plener Karykaturzystów

W ostatni weekend sierpnia odbył się IV Plener Karykaturzystów, którego owoce mogą Państwo obejrzeć w hollu Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie.

ZAPRASZAMY!!!


CYFROWE KINO W MDK

Szanowni Państwo !

Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak zaprasza na projekcję filmu w nowej lepszej jakości. Przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Myszkowie zakupiony został cyfrowy projektor dla kina MDK w Myszkowie. Projekcja najnowszego filmu Woody`ego Allena pt.”Magia w blasku księżyca” już 5 października 2014 o godzinie 18.00. Bezpłatne zaproszenia na film do odebrania w sekretariacie MDK od 29 września. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc ilość zaproszeń jest limitowana.

Serdecznie zapraszamy!!!


GRA MIEJSKA – MISJA LEGENDA

plakat

GRA MIEJSKA MISJA LEGENDA NA TERENIE STAROSTWA POWIATOWEGO W MYSZKOWIE. PROJEKT GRY MIEJSKIEJ MISJA LEGENDA PRZYGOTOWANA PRZY WSPÓŁPRACY URZĘDU MIEJSKIEGO W MYSZKOWIE, MIEJSKIEGO DOMU KULTURY W MYSZKOWIE ORAZ AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH W KATOWICACH.

JUŻ OD GODZ. 16.00 INAUGURACJA 1 GRY MIEJSKIEJ PT „O BARBARZE, KTÓRA ROZPUŚCIŁA MAJĄTEK”, STWORZONA NA PODSTAWIE LEGENDY CARMEN CEBALLOS Z GIMNAZJUM NR 1. ZAPRASZAMY DO STOISKA PROMOCYJNEGO, TAM SZCZEGÓŁY I KARTY GRY.


ZAJĘCIA STAŁE – RUSZA NOWY SEZON!!!

zajęcia stałe nabór


Zawiadomienie o wyborze oferty

 Zawiadomienie o wyborze oferty
Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na „Zakup kinowego projektora cyfrowego wraz z wyposażeniem i nagłośnieniem dla Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie”

Na podstawie art. 92 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. 2013r poz. 907 z późn. zm.) – dalej ustawa PZP, reprezentując Miejski Dom Kultury w Myszkowie jako Zamawiającego informuję, że w wyniku przetargu nieograniczonego, który odbył się 10 lipca 2014r. została wybrana oferta nr 2:

Awaco Project Sp. z o.o.

Al. Niepodległości 124, 02-577 Warszawa

z ceną brutto: 217 587,00 zł

Oferty były oceniane zgodnie z SIWZ na podstawie jednego kryterium: cena wykonania zamówienia – 100%. Na podstawie oceny spełnienia warunków w postępowaniu oraz kryterium oceny ofert ustalono, iż oferta nr 2 złożona przez Awaco Project Sp z o.o. z siedzibą w Warszawie, odpowiada wszystkim wymogom określonym w ustawie PZP oraz SIWZ i została oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane w SIWZ kryteria wyboru.

W niniejszym postępowaniu złożono następujące oferty:

1. ARTTECH CINEMA Sp. z o.o., ul. Przy Agorze 28/79, 01-930 Warszawa, 240 600,30 zł, 90 pkt

2. Awaco Project Sp. z o.o. Al. Niepodległości 124, 02-577 Warszawa, 217 587,00 zł, 100 pkt.

W postępowaniu nie wykluczono wykonawców, żadna z ofert nie została odrzucona. Umowa w sprawie zamówienia publicznego z Wykonawcą zostanie zawarta, zgodnie z art. 94 ust. 1 pkt 2 ustawy PZP, po dniu 3 sierpnia 2014r. w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie przy ul. 3 – go Maja 15.

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury

w Myszkowie

Aleksandra Pindych


Miejski Dom Kultury w Myszkowie | ul. 3 Maja 15 | tel. +48 34 313 26 59 | email: poczta@mdk-myszkow.pl